Hírek
2025. febr. 7.
DSZC Kereskedelmi
Rangos városi eseményen pincér tanulóink
Az elmúlt években több jelentős városi ünnep vendéglátásának lebonyolításában vettek részt iskolánk pincér tanulói, oktatóikkal közösen. Ezek nem csupán gasztronómiai programok, fesztiválok voltak, hanem olyan városi nagy rendezvények, ahol már az iskolában szerzett elméleti és gyakorlati szakmai ismereteiket is alkalmazhatták, kamatoztathatták.

2025. február 6-án a Tóth Árpád Gimnázium szolgált helyszínül a Köbüki Tehetséggondozó Tanári Ösztöndíjpályázat tehetséggondozásban tevékenykedő és eredményeket elérő nyertes pedagógusainak díjátadó ünnepségére.
11. a és 12. a osztályos diákjaink már délelőtt 10-kor felállították az asztalokat, előkészítették a catering feladatokat, majd a program ideje alatt vendégül látták a meghívottakat. A délután 3 órakor kezdődött eseményre 14 tanulónk várta a Keri kötényében és elegáns pincér ruhában a vendégeket.
Tanulóink sok dicséretet és elismerő szót kaptak a felszolgálásban nyújtott tevékenységükre. Büszkék voltak arra, hogy a mi iskolánk is a 4 díjazott DSZC-s iskola között kapott oklevelet a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Tehetség Program jóvoltából.
Köszönjük szépen Dr. Pallaginé Félegyházi Fanni és Tóth Sándor oktatók segítségét, szakmai útmutatásait!
GALÉRIA
Rangos városi eseményen pincér tanulóink



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Zaklatásról őszintén – tanulságos rendőrségi foglalkozás
Március 25-én a 11.a osztállyal egy rendőrségi prevenciós foglalkozáson vettünk részt a Digitális Témahéten. A program a 112-es teremben került megrendezésre, és egy rendkívül hasznos, ugyanakkor elgondolkodtató élményben volt részünk.
2026. márc. 27.
DSZC Kereskedelmi

Egy emlékezetes történelemóra
Osztályunk 20 tagjának lehetősége nyílt arra, hogy a „Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program” keretében megrendezett „Kossuth Lajos azt üzente” elnevezésű foglalkozáson vegyen részt. Erre 2026. március 25-én került sor. A program helyszíne a Református Nagytemplom és a Református Kollégium volt, ahová Barócsi Klára és Jankó Andrea oktatók kíséretében érkeztünk meg.
2026. márc. 27.
DSZC Kereskedelmi

Látogatás a vízműnél a víz világnapja alkalmából
Az ENSZ Közgyűlése 1992-ben kezdeményezte a víz világnapjának megtartását, így 1993 óta minden évben március 22-én irányul megkülönböztetett figyelem éltető elemünkre, a vízre. Ebből az alkalomból iskolánk aulájában faliújság hívta fel a figyelmet a víz fontosságára.
2026. márc. 27.
DSZC Kereskedelmi
