SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/013 | 4027 Debrecen, Vénkert u. 2.

Intézmény logo

Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. ápr. 15.


DSZC Kereskedelmi

  Debreceni rekord - Debreceni páros kolbásszal

  Különleges gasztronómiai rekordkísérletet álmodtak meg Debrecen Város Napjára a Hajdúsági Gasztronómiai Klub séfjei. A rekordkísérlet tárgya az egy nap alatt elkészített és kiosztott 1849+331 debreceni batyu volt, melynek receptjét a mesterek alkották meg.

  Debreceni rekord - Debreceni páros kolbásszal

  A leveles tésztába töltött finomság töltelékébe debreceni páros mellett sajt, gomolya és medvehagyma is került.

  Azért éppen erre a napra „álmodták meg” a rekordot, mert szinte pontosan 175 éve, 1849. április 14-én Debrecenben adta ki az országgyűlés a Függetlenségi Nyilatkozatot Kossuth Lajos indítványozására. Ehhez azonban még hozzáadták, hogy Debrecen 331 éve kapta meg a szabad királyi városi címet.

  Iskolánk oktatói és tanulói is rész vettek a batyu elkészítésében és Debrecen főterén való kínálásában. (A Debreceni Szakképzési Centrum négy intézménye és a Diószegi Sámuel Baptista Technikum és Szakképző Iskola oktatói és diákjai korán reggel kezdték a péksütemény sütését.)

  Örülünk, hogy ennek a különleges eseménynek részesei, tanúi lehettünk, és megkóstolhattuk ezt a finom debreceni batyut! 😃

   

   

  GALÉRIA

  Debreceni rekord - Debreceni páros kolbásszal

  IMG_4236.JPG
  IMG_4232.JPG
  IMG_4237.JPG

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Lélekmozgató esszépályázat - két diákunk a legjobb 20 között

  Lélekmozgató esszépályázat - két diákunk a legjobb 20 között

  A Magyar Parasport Napja alkalmából meghirdetett Lélekmozgató esszépályázaton iskolánk két tanulója az országos versenyen a 20 legkiválóbb munkát író díjazott közé került. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!

  2024. máj. 29.


  DSZC Kereskedelmi

  „DSZC nagykövet leszek!”

  „DSZC nagykövet leszek!”

  A Debreceni Szakképzési Centrum idén újra meghirdette „DSZC nagykövet leszek”-pályázatát, melyre Vargyas Ákos Erhard 10. b osztályos tanulót iskolánk DÖK-elnöke, Czeglédiné Balogh Beáta tanárnő kérte fel.

  2024. máj. 17.


  DSZC Kereskedelmi

  Élménydús „Felvidéki sétán” a Keris Rákóczi Klub tagjai

  Élménydús „Felvidéki sétán” a Keris Rákóczi Klub tagjai

  A Keris Rákóczi Klub diákjai és kísérőtanárai a Rákóczi Szövetség „Felvidéki séta" elnevezésű háromnapos kirándulásán vettek részt. Boros Alexa 10. b osztályos tanuló élménybeszámolót írt a kirándulásról.

  2024. máj. 14.


  Boros Alexa 10. b osztályos tanuló


  Partnereink

  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


  Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola

  4027 Debrecen, Vénkert u. 2.

  Telefon: +3652/413-113, +3652/413-255 (Iskolai ügyintézés)

  E-mail: kereskedelmi.debrecen@gmail.com

  OM azonosító: 203033/013

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002422


  2024Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola