Hírek
2024. máj. 9.
Halászné Király Julianna, oktató
Budapesten járt a 10. a és a 10. b osztály
2024. május 7-én tanulmányi kiránduláson járt iskolánk két osztálya. Az utazás alkalmával a szervezők arra törekedtek, hogy az élmények a tanulók szakmáihoz is kapcsolódjanak. Emellett megismerkedtek fővárosunk szépségeivel és jutott idő a szórakozásra is.

A 2024. május 7-i tanulmányi kiránduláson több célt szerettünk volna megvalósítani. Fontos szempont volt a szervezés során, hogy az élmények kapcsolódjanak tanulóink szakmáihoz, ismerkedjenek meg fővárosunk szépségeivel, és szórakozhassanak is egy kicsit.
Korán reggel vonattal indultunk Budapestre, ahol előre bérelt autóbuszunk várt minket.
A városnézés során láthatták diákjaink többek között a Dunán átívelő hidainkat, a Budai Várat és a Gellért szobrot. Minden látnivalóra igyekeztünk felhívni tanulóink figyelmét.
Fontos úticélunk volt a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Budán, ahol a diákok interaktív tárlatvezetés során megismerhették a választott szakmájuk történetét.
A muzeológusok a két osztály számára külön élményvezetést tartottak, végül tartalmas csoportmunkában vettek részt egy múzeumpedagógiai foglalkozás keretében.
Megismerhettük a 19. század végi és 20. század eleji otthoni és hivatásszerű hazai vendéglátás tereit, de azt is megtudtuk, hogy Krúdy Gyula élete utolsó három évét itt töltötte, s itt halt meg. Láthattuk fotókon azokat a vendéglátóhelyeket, amelyeket szeretett, törzsvendégként látogatott, és műveiben is megörökített.
A Mammut Bevásárló- és Szórakoztatóközpont gyorséttermei remek helyszínül szolgáltak az ebédidő eltöltéséhez.
Kirándulásunk a várva várt Cyberjump Buda Trambulin Parkban folytatódott, ahol hatalmas területen trambulinozhattak, vagy szivacsmedencékben „jól kiugrálhatták magukat” tanulóink. Mindkét osztály jutalma volt ez a program egész éves aktivitásukért.
Budáról visszafelé tartva sofőrünk a Dunai rakpartot választotta, hogy innen is sok nevezetességet láthassunk.
Élményekben, eseményekben gazdagon, elfáradva, de vidáman vonatoztunk haza.
/Halászné Király Julianna
oktató/
Halászné Király Julianna osztályfőnök mellett Barócsi Klára osztályfőnök és Nagy Balázs oktató kísérték a gyerekeket erre az élménydús kirándulásra.
GALÉRIA
Budapesti kiránduláson a 10.a és 10.b



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Októberi élménybeszámoló
Izgalmas élményekkel és kalandokkal volt tele a 2024 / 2025-ös tanév is, készítettünk egy rövid összefoglalót az októberben történtekről.
2025. júl. 3.
DSZC Keri
Szeptemberi élménybeszámoló
A 2024 / 2025-ös tanév is tele volt izgalmas élményekkel. A szeptemberben történtekről láthatnak egy kis összeállítást! 😊
2025. júl. 2.
DSZC Keri

Évzáró ünnepség 2025
2025. június 27-én tartottuk iskolánk tanévzáró ünnepségét. A rövid ünnepi műsort követően Deák Anita igazgatónő idézte fel a tanév fontosabb eseményeit, és értékelte a közösen végzett munkát.
2025. júl. 2.
DSZC Keri